Książka w formie prezentu

Książka to dobry prezent dla chłopaka na święta. Tak, na ogół myślimy o tym, aby kupić mężczyźnie jakiś zestaw kosmetyków lub narzędzia, ale czasem takie rzeczy się nudzą. Tak rzadko wręczamy komuś książki na prezent, więc warto pomyśleć o tym, aby tym razem zakupić coś takiego. W szczególności, że jest tyle ciekawych i fajnych propozycji wśród książek. Po koniec roku pojawia się również wiele ciekawych, nowych książek, więc jest duża szansa na to, że dany chłopak akurat nie przeczytał tej książki.

“Chłopiec z lasu”

Harlan Coben powraca z jedną z najbardziej rozpoznawalnych powieści na rynku. Mamy 1986 rok, New Jersey. Na środku lasu zostaje odnaleziony mały chłopiec, który nic nie mówi, ale za to doskonale rozumie po angielsku. Sprawa jest dziwna, ponieważ nikt nie zgłosił zaginięcia kilkulatka. Poza tym widać, jakby maluch żył w lesie już od dłuższego czasu. Jest w dobrej kondycji fizycznej, ale nieco jest zaniedbany, jeżeli chodzi o ubranie. Nie udaje się odnaleźć żadnych rodziców lub krewnych chłopca. Mijają lata. Wilde nie wie skąd się wziął, ale w ciągu trzydziestu lat w miarę już ułożył sobie życie. Pewnego dnia zgłasza się do niego znajomy z przeszłości, który prosi go o pomoc w odnalezieniu młodej dziewczyny. Jej losem nikt się nie interesuje – nawet własna rodzina. Wilde coś czuje, że dziewczyna jest wyrzutkiem społeczeństwa, dlatego zgadza się na pomoc. W tym celu będzie musiał udać się do miejsca, gdzie władza przechowuje tajemnice, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego.

“Paprocany”

Paulina Świst to autorka, która nie tylko pisze dla kobiet, czego dowodem jest chociażby ta właśnie książka. W Komendzie Miejskiej Policji w Tychach wybucha skandal. Prostytutka twierdzi, że jest ofiarą gwałtu, którego dokonało kilku policjantów. Jako głównego winnego wskazuje Krzysztofa Strzeleckiego – człowieka, który do tej pory cieszy się wzorową opinią. On sam twierdzi, że nie ma z tym nic wspólnego, ale sprawę trzeba wyjaśnić, dlatego “należy” mu się urlop. Tylko jedna osoba nie wierzy w jego winę – szef Krzysztofa, który sam aktualnie ma problemy, a dokładnie jego bratanica. Dziewczyna nigdy nie należała do łatwych osobowości, ale teraz już przesadziła. Zniknęła, a jej matka jest pewna, że tym razem chodzi o porwanie “Urlopowany” Strzelecki chce wesprzeć swojego szefa, dlatego decyduje się prywatnie poprowadzić całe śledztwo, aby wyjaśnić co też stało się z zaginioną dziewczyną. W tym celu będzie musiał udać się do miejscowości Paprocany.

Boże Narodzenie zdjęcie od gpointstudio z pl.freepik.com